Sianożęty na wakacje – piękna plaża i brak tłumów

Jadąc lub spacerując wzdłuż plaży od Kołobrzegu w stronę Ustronia Morskiego natrafimy na Sianożęty – malutką miejscowość, mającą dosyć rozbudowaną, ale wciąż kameralną bazę turystyczną.

Jest to jedno z tych miejsc, z których zadowolone będą osoby poszukujące spokoju, dla których to, że nic się nie dzieje stanowi ogromną zaletę w czasie wakacji. Sianożęty są tak różne od oddalonego o ponad 10 km Kołobrzegu [https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%82obrzeg], a nawet leżącego właściwie tuż przy nich Ustronia Morskiego, chociaż ono też jest stosunkowo niewielkie. Poczujemy tutaj spokojną atmosferę małej rybackiej wioski goszczącej letników w wakacje, doświadczymy komfortu niezatłoczonej plaży. A przy tym możemy spędzić urlop w komfortowych warunkach. Baza noclegowa to piękne domki, pensjonaty i ośrodki wczasowe [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,sianozety,0.html], czy też spa z basenem i specjalnym programem oraz ofertą dla rodzin z dziećmi. Ta zaciszna wioska stanowi też świetne miejsce na przyjazd pod namiot czy kamperem.

Plaża stanowi największy walor miejscowości. W czasie, gdy wielkie kurorty nie zawsze pozwalają na ciszę i prywatność, tutaj nie ma tłumów i możemy swobodnie znaleźć dosyć przestrzeni dla siebie. Szeroka, pokryta drobnym piaskiem plaża ponad kilometrowej długości ze strzeżonym kąpieliskiem, oddzielona jest od zabudowań dosyć niską, porośniętą drzewami wydmą. Wzdłuż brzegu możemy przejść na teren w obrębie Ustronia Morskiego, gdzie znajduje się dość niewielkie, ale bardzo ładne molo.

Na turystów czeka również kilkanaście lokali, gdzie można zjeść czy to coś na szybko, czy domowy obiad, czy rybę oczywiście ze świeżych połowów miejscowych rybaków. Deptak, przy którym znajdziemy pamiątki, zabawki i różnego rodzaju plażowe zaopatrzenie zaprowadzi nas prosto nad brzeg morza.

Jeżeli chodzi o atrakcje w okolicy, to możemy pojeździć konno lub na rowerze, wybrać się na spacer do lotniska w Bagiczu, które ma charakter turystyczny i sportowy – można tu skorzystać niekiedy z lotów widokowych. W pobliżu znajduje się też 640-letni dąb Warcisław i dawne radzieckie miasteczko wojskowe Podczele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>