Lato w Sarbinowie

Wypoczynek na złocistej plaży, kąpiel w morzu oraz zwiedzanie przyciągających wielu turystów miejsc to propozycja idealnego wypoczynku nad Bałtykiem. Która miejscowość jest w stanie zagwarantować wszystkie wspomniane atrakcje? Oczywiście leżące w województwie zachodniopomorskim Sarbinowo, które co roku przyciąga turystów nie tylko piaszczystą plażą, ale także doskonałą bazą noclegową oraz mocą atrakcji, które sprawiają, że żaden turysta nie może tam się nudzić.

Sarbinowo jest bez wątpienia miejscowością letniskową, dlatego też działa tu dużo obiektów, w których wczasowicze mogą się zatrzymać w czasie urlopu (dobre noclegi w Sarbinowie pod linkiem). Można także stwierdzić, że wakacje w Sarbinowie są na każdą kieszeń, ponieważ ceny za dobę zaczynają się od 30 zł. 

Każda osoba spędzająca wakacje nad morzem codziennie odwiedza plażę i spędza czas na opalaniu się, grę w piłkę plażową czy kąpiel w wodzie. W Sarbinowie działają strzeżone kąpieliska, z których chętnie korzystają wszyscy wczasowicze. Miejscem, w którym spędzają czas urlopowicze jest także promenada, którą można nazwać centrum tego letniska. Znajdują się tam bowiem liczne kawiarenki, restauracyjki, czy smażalnie ryb, nie brakuje także miejsc, w których można zaopatrzyć się w pamiątki z wakacyjnego urlopu.

Urlop w Sarbinowie warto poświęcić nie tylko na plażowanie, ale także na spacery po tym urokliwym miejscu. Zainteresowanie większości wczasowiczów wzbudzą na pewno domy i pensjonaty wybudowane na przełomie XIX i XX wieku. Ciekawym obiektem jest na przykład pochodząca z 1870 roku Ryglowa Chata. Mimo że powoli ulega zniszczeniu warto ją zobaczyć.

Nie każdy wie, że w miejscowości Gąski leżącej zaledwie około 3 km od Sarbinowa znajduje się latarnia morska, która ma wysokość 50 metrów, co sprawia że to druga pod względem wysokości latarnia w całym kraju. Widok, który można zobaczyć z jej szczytu zapiera dech w piersiach.

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest Mielno, od którego dzieli Sarbinowo zaledwie 8 km. Największą atrakcję miasta stanowi Jezioro Jamno, po którym kursują statki wycieczkowe, wody jeziora są także rajem dla wędkarzy. Na miejscu działają także wypożyczalnie sprzętu wodnego, można zatem popływać między innymi na rowerkach wodnych.

Jedna myśl na temat “Lato w Sarbinowie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>