Półwysep Helski – Chałupy welcome to!

Mierzeja Helska to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Zlokalizowana jest w północnej części kraju, na terenie Pobrzeża Gdańskiego. Ze względu na bardzo atrakcyjne umiejscowienie, mnogość atrakcji turystycznych oraz kulturalnych, co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną wypocząć w tym urokliwym zakątku Polski. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych miejscowości oraz miast, które posiadają bogatą ofertę turystyczną. Duży obszar Mierzei Helskiej powoduje, że większość turystów zostaje tutaj na dłużej niż jeden dzień, dlatego też powstała baza noclegowa, którą możemy znaleźć w wyszukiwarce internetowej pod adresem – meteor-turystyka.pl/noclegi,polwysep-helski,58.html. Zestawienie ofert miejsc noclegowych różnych pensjonatów, hoteli oraz innych obiektów tego typu, jest ogromnym ułatwieniem dla każdego turysty i sprawia, że zdecydowana większość osób może znaleźć tutaj wymarzone miejsce do odpoczynku.

Półwysep Helski należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który powstał w 1978 roku. Łączna powierzchnia parku jest równa około 188 kilometrom kwadratowym. Można tutaj znaleźć wiele ciekawych i unikatowych gatunków roślin i zwierząt. Elementem wyróżniającym jest obecność torfowisk, które pięknie wyglądają późnym latem i przyciągają wielu turystów. Zlokalizowano tu niewielką wioskę, która jest bardzo często odwiedzana przez wiele osób. Wieś ta nosi nazwę Chałupy, w której znajdziemy zaledwie 376 mieszkańców. Została założona w 1635 roku i już wtedy cieszyła się ogromną popularnością. W Chałupach znajdziemy piękną, piaszczystą plażę, która przez cały okres letni jest strzeżona przez ratowników wodnych. Jest tam sieć obiektów gastronomicznych, w których serwowane są tutejsze przysmaki oraz lody i inne. We wsi funkcjonuje także bardzo popularna plaża nudystów. Przy każdym kąpielisku co roku działają boiska do gry w siatkówkę plażową, na których rozgrywane są zawody. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się Port Chałupy, który co roku jest odwiedzany przez wiele osób. Funkcjonuje on przez cały rok. Organizowane są tutaj wycieczki, podczas których można poznać historię tego wyjątkowego miejsca. Półwysep Helski posiada wiele ciekawych zakamarków i miejsc, które warto odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>