Poczuj swojski klimat Śląska w Krzyżowej

Śląsk to jeden z najbardziej charakterystycznych obszarów Polski. Jednym z czynników wpływających na intrygującą kulturę tego regionu są przede wszystkim gwara, barwne stroje, regionalne potrawy oraz muzyka. Niestety prawdziwy śląski klimat jest coraz rzadszy do spotkania, nie mniej jednak wizyta w tej części naszego kraju z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Dobrym miejscem, w którym zachowała się kultura i tradycje Śląska są obszary wiejskie. Jednym z nich jest z pewnością Krzyżowa. To bardzo duża wioska, licząca niespełna półtora tysiąca stałych mieszkańców położona w powiecie żywieckim. Nie jest typową miejscowością wypoczynkową, jednak znajdziemy tu kilka atrakcyjnych obiektów noclegowych (noclegi Krzyżowa – info). Osoby zamieszkujące Krzyżową, zdają sobie bowiem sprawę z tego, jak interesujący dla przyjezdnych jest to rejon i systematycznie powiększają bazę noclegową, tworząc kwatery prywatne i urocze agroturystyki.

Jeśli planujemy nasz wyjazd w okresie majowo–letnim, dobrym rozwiązaniem będzie nocleg w domku letniskowym. To doskonała oferta na wyjazd w gronie przyjaciół. Miejscowa baza noclegowa szczyci się jednak z gospodarstw agroturystycznych oraz kameralnych pensjonatów. Jednym z takich obiektów jest Gościniec nad Potokiem, w którym z pewnością poczujemy góralski klimat. Budynek znajduje się zaledwie kilka kroków od urokliwej rzeki Kamiennej. Goście mogą wypoczywać w pokojach jedno lub kilku osobowych z łazienką oraz tarasem z pięknym krajobrazem na Beskid Żywiecki. Ponadto wokół budynku znajduje się atrakcyjnie urządzony ogród, w którym można aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Kolejnym niezwykle atrakcyjnym obiektem noclegowym jest Villa Wiktoria. Nowo wybudowany budynek znajduje się w sąsiedztwie klimatycznego lasu. Goście mają do dyspozycji przestronne pokoje z dużymi łazienkami. Ponadto każdy pokój wyposażony jest w telewizor, a także posiada dostęp do bezprzewodowego internetu. Hotelowa kuchnia preferuje zdrowe posiłki oparte na regionalnych wyrobach, takich jak mleko, sery czy wędliny. Ponadto Villa Wiktoria oferuje wiele innych, niezwykle ciekawych atrakcji, jak chociażby degustację swojskiego wina lub nalewek, wieczór przy ognisku w towarzystwie góralskiej muzyki na żywo, a także specjalnie przygotowane gry zręcznościowe na świeżym powietrzu.

Krzyżowa to fantastyczne miejsce, w którym można doskonale poznać, na czym polega klimat kultury i tradycji śląskiej. Samo poznanie rodowitych Ślązaków powinno być nie lada przeżyciem. Ponadto miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich lasów, a także malowniczych szczytów górskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>