Morąg – odwiedzamy Mazury

Chcąc pozostać na dłużej w miejscowości Morąg, warto zwiedzić kilka ciekawych zabytków. A jednym z nich jest pomnik pamięci Johanna Gottfrieda Herdera. Johann Gottfried Herder był to wybitny myśliciel, filozof oraz etnograf. Człowiek ten żył w Morągu w latach 1744-1762. Pomnik ku jego pamięci został wystawiony w roku 1854, a w roku 1945 niestety zaginął. Dzisiejszy pomnik został ufundowany przez niemieckie Ministerstwo Kultury. Został odsłonięty w 1964 roku.

Morąg jako miejsce wypoczynku z pewnością nikogo nie zawiedzie. Rezerwacji noclegu można dokonać przez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: "noclegi Morąg", a otrzymamy wiele wyników. W miejscowości znaleźć można liczne hotele, hostele, pensjonaty i kwatery prywatne. Na pewno każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Zostając na dłużej w tej przepięknej miejscowości, warto byłoby zatrzymać się w obiekcie o nazwie Apartament Wrzosowa, który zlokalizowany jest przy ulicy Wrzosowej 28. W ofercie jest sześć miejsc noclegowych. Obiekt może zagwarantować apartamenty sześcioosobowe, za które zapłacić trzeba od trzydziestu pięciu do pięćdziesięciu złotych za osobę. Apartamenty te wyposażone są w: telewizję, kominek, nowe meble, sprzęt RTV, sprzęt AGD, lodówkę, kuchenkę, zmywarkę, czajnik bezprzewodowy, naczynia, pralkę, pościel oraz sztućce. Na terenie obiektu znajduje się parking. W pobliżu obiektu można zobaczyć wiele zabytków, takich jak: gotycki ratusz z XV wieku, fragment murów miejskich, rekonstruowany obecnie zamek krzyżacki, Muzeum imienia Johanna Gottfrieda Hedera, Pałac Dohnów oraz zabytkowy kościół pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. Osoby aktywnie spędzające czas, mogą tu znaleźć różnego rodzaju atrakcje, takie jak: nowy basen kryty, saunę suchą, mokrą i parową, solarium, jacuzzi, zjeżdżalnię czy siłownię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>