Międzybrodzie Bialskie – miejsce na aktywne wakacje

Międzybrodzie Bialskie jest malowniczą wsią, położoną w województwie śląskim. Położenie u samych stóp Beskidu Niskiego sprawia, że miejscowość ta jest bardzo popularna wśród turystów. Międzybrodzie Bialskie jest znanym ośrodkiem letniskowym. Powstało w 1924 roku poprzez połączenie dwóch osad chłopskich – Międzybrodzia Lipnickiego oraz Międzybrodzia Kobiernickiego. W miejscowości znajduje się wiele zabytków historycznych, które warto odwiedzić. Największą atrakcją okolicy jest Jezioro Międzybrodzkie. Zbiornik ten jest akwenem sztucznym, zbudowanym w 1937 roku. Na brzegach wytyczono wiele malowniczych plaż i kąpielisk, przyciągających mnóstwo turystów każdego dnia. Nie brakuje tutaj również wypożyczalni sprzętu wodnego, w którym możemy wynająć łódkę, rowerek wodny czy kajak i poczuć się jak prawdziwy żeglarz. Na obrzeżach Jeziora Międzybrodzkiego znajdują się też liczne campingi i pola namiotowe, na których turyści mogą zatrzymać się na noclegi. Międzybrodzie Bialskie posiada rozwiniętą bazę noclegową, toteż każdy przyjezdny znajdzie tutaj zakwaterowanie odpowiednie dla siebie.

Niemniej popularna atrakcją okolicy jest Góra Żar. Stanowi ona cel wielu pieszych wędrówek, nie brakuje tu również możliwości bardziej szalonych atrakcji. Znajduje się tutaj bowiem szybowisko dla paralotni i szybowców, więc jeśli ktoś ma ochotę pooglądać Międzybrodzie Bialskie z lotu ptaka, tutaj będzie miał taką możliwość. Dla pasjonatów sportu wytyczono tutaj również sztucznie naśnieżaną trasę narciarską. Trasa ta jest niezwykle nowoczesna, w pełni oświetlona i nagłośniona. Jest odpowiednia dla narciarzy o różnym stopniu poziomu technicznego. Stok dla siebie znajdzie tutaj zarówno początkujący nowicjusz, jak i doświadczony sportowiec. Miłośnicy aktywnych form spędzania czasu z całą pewnością chętnie wybiorą się do parku linowego, dostarczającego odwiedzającym ogromnej dawki wrażeń i przygody. Jest tu również tor saneczkowy, umiejscowiony w pięknej okolicy Góry Żar, skąd roztaczają się niesamowite widoki, zapierające dech w piersiach. Międzybrodzie Bialskie jest miejscem wprost wymarzonym na spędzenie wakacji z rodziną czy przyjaciółmi. Tutaj można odpocząć, naładować się pozytywną energią i zapomnieć o codziennych troskach. Wspomnienia, które stąd wyniesiemy z pewnością pozostaną w naszej głowie na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>