Co ciekawego robić w Katowicach?

Jeśli chcecie spędzić ciekawie czas i zapamiętać te chwile na długo, warto wybrać się do Katowic [https://pl.wikipedia.org/wiki/Katowice]. Jest to miasto położone w województwie śląskim, które z roku na rok dostarcza wczasowiczom nowych atrakcji i miejsc, gdzie można wspaniale spędzić czas. Jest to idealne miejsce zarówno dla lubiących długie poranki w łóżku i leniwe urlopy, jak również dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Warto wybrać się tu też z dziećmi, narzeczonym czy babcią i dziadkiem. Każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcjom turystycznym bowiem nie ma końca.

Zanim jednak wsiądziemy do auta lub pociągu, aby wyruszyć do Katowic, warto zrobić kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze ważne jest znalezienie noclegu – szczególnie w sezonie wakacyjnym jest nie lada wyzwaniem. Warto skorzystać z informacji zamieszczonych w internecie. Dzięki temu bez wychodzenia z domu znajdziemy idealne miejsce dla siebie. Baza noclegowa w Katowicach jest rozbudowana i każdy powinien wyszukać odpowiednie miejsce na swój wypoczynek [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,katowice,0.html]. Noclegi w Katowicach to świetny wybór. Możecie spędzić noc w hotelu z kilkoma gwiazdkami, apartamencie z basenem, w schroniskach, gdzie zapłacicie za nocleg małe pieniądze lub w prywatnych kwaterach z możliwością wyżywienia. Wszystko zależy od tego, jaką ilość pieniędzy chcemy wydać i czy wolimy mieszkać w centrum, czy może w jakimś uroczym innym miejscu. Możliwości jest wiele. Nie musicie też martwić się o wyżywienie, gdyż w Katowicach działa wiele restauracji, w których zjemy wykwintne dania, domowe obiady czy regionalne potrawy, których zawsze warto skosztować. Istnieje też możliwość żywienia się w barach szybkiej obsługi.

Katowice to szybko rozwijające się miasto, jak wiele innych w Polsce i niczego wam tu nie zabraknie. Przemieszczanie się po mieście również nie stanowi większego problemu. Dobrze oznakowane przystanki i czytelne rozkłady sprawią, że na pewno się nie zgubimy. Jeśli lubicie samotne wycieczki warto wcześniej w kiosku lub księgarni kupić kieszonkowy przewodnik, który pomoże nam znaleźć odpowiednie dla nas atrakcje i sposób dotarcia do nich. Istnieje również możliwość skorzystania z usługi przewodnika, który za pewną opłatą oprowadzi nas po najciekawszych zakamarkach miasta i opowie wiele interesujących historii o ulicach, budynkach czy innych zabytkach i dostosuje wycieczkę do naszych potrzeb. Wszystko zależy od naszych upodobań i zainteresowań.

Jedna myśl na temat “Co ciekawego robić w Katowicach?”

  1. To duże miasto i miałyśmy z siostrą problem ze znalezieniem miejsc, które chciałyśmy odwiedzić ale najważniejsze, że spędziłyśmy czas razem. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>